logo       Home      Platforma Sprzętowa VoIP      Opłaty      Kontakt      SKLEP       logowanie


Platforma sprzętowa   Technologia wykorzystywana przez ESIPTEL zapewnia jako¶ć transmisji dĽwięku, lepsz±       niż w telefonii tradycyjnej, umożliwiaj±c jednocze¶nie zaoferowanie klientom szeregu       dodatkowych najczę¶ciej bezpłatnych usług.

   Idealna jako¶ć rozmów jest osi±gana dzięki zastosowaniu m.in najbardziej       zaawansowanych rozwi±zań NetEQ oferowanym przez firmę Global IP Sound,       dostawcę warstwy dĽwiękowej do Skype. Poł±czenia realizowane s± w technologii IP (po       protokole SIP) wspomaganej używaniem wysokiej jako¶ci kodeków i standardów.


   Platforma sprzętowa z której korzysta ESIPTEL, to to najbardziej zaawansowany       technologicznie produkt w zakresie telefonii IP w Polsce.

   Platforma zlokalizowana jest w nowoczesnym, o¶rodku przetwarzania danych. O¶rodek       ten posiada bezpo¶rednie wpięcie do sieci szkieletowej IP, oraz centrali miejskiej PSTN.       Zapewnia to utrzymanie wymaganych parametrów transmisji do dowolnej lokalizacji na       terenie Polski.


   Stabilno¶ć i bezpieczeństwo platformy, zapewnione jest przez dwa niezależne Ľródła       zasilania, całodobowy monitoring i dozór systemu oraz wpięcie do ogólnopolskiego       systemu zarz±dzania sieci±.


   Platforma jest przystosowana do masowej obsługi abonentów.

   Jej skalowalno¶ć i modularno¶ć pozwala na obsługę ruchu generowanego nawet przez       dziesi±tki tysięcy abonentów.


   Platforma oprócz elementów zwi±zanych z technologi± VoIP, wyposażona została       również w zaawansowany moduł do zarz±dzania usługami poprzez panel klienta.       Umożliwia on łatw± i natychmiastow± konfigurację i kontrolę ¶wiadczonych usług.Podstawowe cechy systemu:

    - dostępno¶ć na całym ¶wiecie (warunkiem jest dostęp do internetu).

    - numeracja z 48 stref numeracyjnych:

    - punkt styku z sieci± PSTN: Energis PolskaWspierane protokoły:

    SIP (UDP)

    RTP (UDP, Symmetric)Wspierane standardy:

    RFC 2543

    RFC 3261

    RFC 3262 (Reliability of provisional responses)

    RFC 3263 (DNS)

    RFC 3264 (Offer/answer)

    RFC 3265 (MWI reception, MWI events subscription)

    RFC 2833/INFO (Out-of-Band DTMF)

    T.38 (Fax and Modem)Wymagania techniczne sieci:

    Pasmo na na każde poł±czenie telefoniczne: uzależnione jest od wybranego kodeka,     zalecany kodek to G711 a-law czyli 64 kb/s. Jeżeli posiadasz zbyt małe pasmo internetu,     możesz do¶wiadczalnie próbować użyć innego kodeka z listy poniżej. Niestety jako¶ć     dĽwięku ulegnie pogorszeniu.Wspierane kodeki:

    ADPCM

    GSM

    G.723.1 (pass through)

    G.726

    G.711 (a-law and u-law)

    Opis usługi    Usługi dodatkowe    Fax2mail - web2fax    Sprzęt i akcesoria    Zamów usługi